Shehzad Ali, Ph.D.

Shehzad Ali, Ph.D.

Statistik, analytik, konzultant

Vystudoval Dow University of Health Sciences v Karachi v Pákistánu a v roce 2002 ukončil studium na Nuffield Institute for Health na University of Leeds ve Velké Británii. V roce 2009 absolvoval studium v oboru Health Economics na University of York ve Velké Británii, kde získal titul PhD.

Pracoval v národním institutu pro zdraví v Pakistánu i Anglii, přednášel například na University of Glasgow ve Velké Británii, na lékařské fakultě v Mannheimu na Heidelberg University v Německu, jako "Health Economist" působil také v Oxfordu ve Velké Británii. Je členem Health Economics Study Group (HESG) a International Health Economics Association (iHEA). V současnosti pracuje jako vědecký pracovník na Department of Health Sciences na University of York.

Je statistikem, ekonomem a výzkumným pracovníkem se specializací na empirické metody pro aplikovaný medicínský výzkum a péči o zdraví. Podílel se na celé řadě klinických studií a výzkumů souvisejících s technologiemi ve zdravotnictví. Z pohledu statistiky je odborníkem na survival analýzu, víceúrovňové modelování, na metody analýzy efektivity nákladů (cost-effectiveness) klinických studií, decision modelling, discrete choice modely a metaanalýzu. Pravidelně spolupracuje na projektech v Evropě, Austrálii, Severní Americe a Asii, zabývajících se výzkumem roztroušené sklerózy, hepatitidy, HIV, AIDS, deprese, ADHD, autismu, drogové závislosti, obezity a dalších.